Mától érkezik a bankszámlára a családi adóvisszatérítés azoknak, akik utalással kérték a kézbesítést – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán csütörtökön.
Hozzátette: az utalással folyósított összeg meghaladja az 561 milliárd forintot, ezt minden család legkésőbb hétfőig – azaz a törvényi határidő előtt – megkapja. A postai kézbesítések már megtörténtek, 160 ezer család kapott közel 50 milliárd forintot. Kiemelte: a családi adóvisszatérítéssel a gyermeket nevelő szülőknek februárban 610 milliárd forintot adnak vissza.