Nem létezik felesleges oltás, aki most úgy dönt, hogy beoltatja magát, az jól teszi. Nyilvánvalóan a három oltás legjobb az omikron ellen, de egy oltás is véd már – emelte ki Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa.
A szakember közölte, hogy bár lassan, de csökken a kórházban ápolt betegek száma. Ez szerinte természetes, hiszen az előző hullámoknál is így történt. Többszáz millió megbetegedés után rengeteg olyan ember maradt, aki az akut tünetek elmúlása után valamilyen poszt-Covid tünetet észlel magán, de nem minden számít annak. A poszt-Covid elmúlik, a leghosszabb, amit megfigyeltek a SARS-betegségeknél, az két év volt, de általában néhány hónap után elmúlnak ezek a tünetek – ismertette Szlávik.