Bejáratott séma a montázskészítés baloldalon. Több jelöltet is úgy igyekeznek pozícionálni, hogy azok már megmérettették magukat egy előválasztási procedúrán, holott annak hitelessége erősen kétséges – minderről bővebben IDE kattintva olvashat.
Visszatérve az MSZP társelnökének botránykeltő Facebook-bejegyzésére: egy, a hírrel foglalkozó poszt alatt megjelent a párt kerületi fotósának, Ruzsa Istvánnak egy kommentje: „Ne vicceljünk már! Kampányban minden lehet, mi ebben a rasszista? Mondom a szakkifejezéseket, jó? A clarityt felhúzta száz százalékra, túl sok maradt a fehér, azt meg lehúzta nullára! Kész a kép! Mi ebben a rasszista?” – írta, azt is megüzenve Tóth Kálmán fideszes önkormányzati képviselőnek: