Jelzem, hogy Hodász atya két állítása közül az első, mely szerint ő nem tudja, létezik-e LMBTQ-lobbi, mindössze arról szólt, hogy ez a mozgalom nem egy lobbi, magyarán nem egy érdekcsoport. Ebben pedig Hodász Andrásnak olyannyira igaza van, hogy azt, ami ellen a kormányzat népszavazást rendez, kifejezetten a transzlobbinak egy pár éve még radikális, de ma már mainstream ága veti fel és szorgalmazza – s ez az ügy olyannyira megosztja az LMBTQ-mozgalmat, hogy számtalan, homoszexuálisokat és leszbikusokat tömörítő szervezet, továbbá baloldali és liberális értelmiségiek tömege vitatja, miközben nap mint nap olyan tárgyban lobbiznak, mint a melegházasság vagy az egyneműek örökbefogadáshoz fűződő joga.
Mindennapos és súlyos, elvi konfliktusokat vállalnak a woke-szellemiség fundamentalistáival, akiknek a megátalkodottsága nem mellesleg kísértetiesen emlékeztet az Orbán-rendszer szélsőjobboldali propagandistáinak fanatizmusára: túlérzékenyek, minden kicsit is autonóm véleményben támadást szimatolnak, céljuk az övéktől eltérő álláspont eltörlése és az azt hangoztatók erkölcsi megbélyegzése. A kormányzati média verőemberei azért gúnyolják Hodász Andrást, azért ismételgetik magabiztos és kitartó agresszivitással az ostobaságaikat, mert ez a pap azt merészelte mondani: nem tudja, hogy az, ami ellen ők épp szabadságharcolnak, létezik-e vagy sem. Nem hagynak semlegességet, nem hagynak harmadik utat, egyetlen civilt sem engednek békében elvonulni. Senkinek nem lehet joga kimaradni ebből a konfliktusból, senkinek nem lehet joga nem tudni, hogy van-e tárgya, vagy nincs, hisz nem kisebb magyar és nem kisebb keresztény mutatott rá a nemzet önvédelmének soron következő ütközeteként, mint Habony Árpád, az ibizai honmentő.
Hodász András másik, kormánymédia-szerte citált kijelentése szerint az a legfontosabb, hogy a gyerekek boldogok legyenek, hogy figyeljünk rájuk, hogy ne hagyjuk őket magukra, és minden csak ezután jöhet, még az olyan alapvető ügyek is, mint a gyíkemberek támadása az óvodások nemi jellege ellen – ez pedig színigaz: olyan állítás, amellyel keresztény ember, civilizált ember, bármilyen értelemben normális ember nem száll vitába. Ebben a jó szándékot, a krisztusi szeretetre irányuló törekvést, az arany középút keresését nem meglátni szellemi és lelki vakság, nem tudomásul venni hallatlan cinizmus. Hodász atya nem vitatta el a szélsőjobb igazságait, mert bizony azok is megvannak, hisz tényleg létezik radikális és agresszív, társadalomtudománynak feltüntetett genderideológia, és a nyugati féltekén valóban megfigyelhető egy beteges kultusz a nemváltó műtétet vállaló, »bátor« kisgyerekek iránt – de azt, hogy Hodász András miként kerül egy csomagba ezekkel, csak a politika segédcsapatává züllött értelmiségiek polgárháborús megszállottsága értelmezi. Csoportosan rohamoznak a Sturmabteilung melegbárokból egyébként ismerős, szélsőjobbos legényei, hogy alaposan megrugdalják az okoskodó papot, és kifejezzék, hogy a korszellem a weimari köztársaság utcáin és terein csak nekik meg a szélsőbaloldali Roter Frontkämpferbundnak osztott lapot.