„Sajnálom, hogy egy ilyen súlyos hibának nincs semmilyen személyi következménye”
Válaszában a fideszes önkormányzati képviselő leszögezte: Kiss Róbert tájékoztatása alapján csupán egy vagyonnyilatkozatot, a felesége borítékját bontották fel (ezt a vizsgálatkor felvett feljegyzésen rögzítette). „A véletlen felbontást észlelve miért nem lett azonnal elkülönítve a többi hozzátartozó vagyonnyilatkozata, s ha mégis felbontásra került több hozzátartozói vagyonnyilatkozat – amit a tények ismeretében kétlek –, miért nem történt intézkedés a helyszínen? – fogalmazott Bauer –. Véleményem szerint azonnal jegyzőkönyvet kellett volna felvenni a történtekről, a vagyonnyilatkozatot lezárni, lepecsételni, engem kiértesíteni, majd részemről a hozzátartozói vagyonnyilatkozatot egy új borítékban lezárva visszaadni az őrzésért felelős munkatársnak.”
Mint írta, megdöbbentő, hogy a jogtalanul felbontott vagyonnyilatkozat „minden további nélkül, több kézen átmenve, juthatott el az őrzésért felelős munkatársakhoz, akiknek lehetősége volt a tartalmának megismerésére is”. Hangsúlyozta, ha a helyszínen rögtön elkülönítésre kerültek és átadták a felbontott vagyonnyilatkozatokat az őrzésért felelős munkatársnak, akkor azok „nyitott állapotban” kerültek hozzá, ami véleménye szerint minimum elgondolkodtató, mert „szándékosan vagy ennyire nem értettek hozzá a vizsgálatot végző személyek, elsősorban a bizottsági elnök, akinek tisztségéből adódóan az előírásokat és a tennivalókat tudnia kell”. Arról nem is beszélve – fűzte hozzá –, megvolt a lehetősége azoknak, akik kézhez kapták a borítékokat, hogy megszerezzék a felesége adatait.