„Megdöbbentőek Karácsony Gergely főpolgármester szavai, aki a Magyar Zene Háza átadásáról beszélve a szenteltvíztartót méltatlan és blaszfémikus kontextusba helyezte egy rádióinterjúban. A víz a keresztények egyik fontos szimbóluma Jézus Krisztus Jordánban való megkeresztelkedése óta, ezért is botránkoztatott meg sokakat hasonlatával a főpolgármester” – olvasható a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének MTI országos sajtószolgálatához eljuttatott közleményében.
„Amint a Keresztény Értelmiségiek Szövegsége többször hangsúlyozta: olyan országban és fővárosban szeretnénk élni, ahol mindenki, a politikusok és a városvezetők is elfogadják, tetteikben és szavaikban pedig meg is mutatják a másik ember iránti tiszteletet. Ez a vallási és hitbeli meggyőződésre és annak szimbólumaira is vonatkozik.