A Mandiner rendszeres olvasói tudják, hogy Jámbor Andrásnak, a Mérce egykori főszerkesztőjének, az egyesült ellenzék ferencvárosi és józsefvárosi képviselőjelöltjének sasszeme van, legalábbis ami az átlagos szemlélő számára elsőre talán rejtve maradó „összefüggések” kiszúrását illeti.
Jámbor csütörtök délelőtt a 444-en szerdán megjelent, Novák Katalin köztársaságielnök-jelölt 2010-es blogbejegyzésével foglalkozó cikkére reagál. Novák idézett blogbejegyzésében kifejti, hálás a sorsnak, hogy nem kényszerből hagyta el Magyarországot, és hogy nem „röhejes” ápolói vagy pedagógusi fizetésből kell élnie.