nem túl optimista annak tekintetében, hogy a járvány az idén végleg véget érhet.
Mint mondta, „van olyan nézet”, hogy a koronavírus velünk marad, talán náthaszerű megbetegedéssé szelídül.
A negyedik védőoltásról szólva Szlávik János azt mondta, meg kell várni más országok negyedik oltással kapcsolatos tapasztalatait, de a harmadik oltás nagyon fontos, hiszen 70-80 százalékos védettséget ad. Hangsúlyozta, egyelőre nincs hatékony készítmény a koronavírus gyógyítására. Újabb és újabb készítmények ugyan megjelennek a piacon, de „ezek egyike sem csodaszer”. A vírusok ellen nagyon kevés valódi antivirális készítmény létezik, ezért mindenképpen a megelőzésre kell koncentrálni – emelte ki Szlávik János.