Ismét fegyvert kellett használni a déli határaink mentén járőrökre támadó embercsempész ellen – írta a Magyar Nemzet hétfőn. Szombaton hajnalban Ruzsa térségében kíséreltek meg a katonák feltartóztatni egy gépkocsit, amelyet feltehetően embercsempészek használtak.
Az autó a katonák jelzésére nem állt meg, sőt vezetője a járőr felé kormányozta a járművet.
A katona félreugrott, majd több célzott lövést adott le a gépkocsi kerekeire, amely felborult – írta a lap. A szolgálatban lévő katonák és rendőrök a helyszínen több határsértőt fogtak el, akikkel szemben a további eljárást az illetékes rendőr-főkapitányság folytatja le.