Megöltek egy férfit Nagykanizsán

Az eddigi információk szerint egy 60 éves férfi szóváltást követően késsel mellkason szúrta 30 éves ismerősét, aki belehalt sérüléseibe.

Az író, orvoskutató 87 éves volt.
Nyolcvanhét éves korában meghalt Bitó László – írja az Index a hvg alapján.
Mint írják: Bitó László eredetileg orvosnak készült, nevéhez fűződik a 2002-ben az Év Gyógyszerének választott Xalatan, amely a vakságot okozó glaukóma kezelésében a műtéti beavatkozást egyes esetekben szükségtelenné teszi. Tudományos munkássága mellett íróként is jelentős életművet hagyott hátra.
Az író és kutatóorvos az 1956-os forradalomban fogságba esett, a szökése után pedig az Egyesült Államokba emigrált, ahol a Bard College-ban kezdte el orvoskutatói karrierjét, majd a Columbia Egyetemen folytatta tanulmányait.
A 90-es évekig az Egyesült Államokban élt, majd hazatelepült szülővárosába, Budapestre, visszavonult a tudományos kutatástól, nagyobb teret engedve írói tevékenységének. 2004-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje elismerést. Publicisztikái, esszéi rendszeresen jelentek meg a hazai sajtóban.
Első két kötete 1956-os élményeit dolgozta fel. Jelentős sikert először az Ábrahám és Izsák című bibliai regénye hozott számára, amelyet több nyelvre lefordítottak, illetve Budapesten színpadra is állítottak.
Nyitókép: MTI / Kovács Tamás