– tájékoztatnak –, amihez megjegyzésként hozzáfűzte: „Amit most felraktam az egy szép köcsög, még a régi, rendeltetése szerinti”. A társaság emlékeztet arra, hogy a bejegyzés később eltűnt, amelyet az alpolgármester a privát Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében tett szóvá: „Azt a jelzést kaptam, hogy sért bizonyos csoportokat a ...............................ös véleményem.”
Dombos Tamás, a Háttér Társaság Jogsegélyszolgálatának munkatársa kijelentette, mindenkinek joga van véleményét szabadon kifejeznie, „de azt senki sem teheti úgy, hogy azzal teljes társadalmi csoportokat megbélyegezzen, megalázzon, becsületsértő kifejezésekkel illessen.
Különösen káros, ha ezt egy állami tisztségviselő vagy politikus teszi,