Szentkirályi: Karácsony szándékosan félrevezeti a budapestieket (VIDEÓ)
A politikus szerint a főváros költségvetése továbbra is törvénytelen.
Visszalépése ellenére is Karácsony Gergely lehet az MSZP–Párbeszéd–LMP-pártszövetség vezetője – értesült a Magyar Nemzet.
A Magyar Nemzet szerint frakcióknak járó állami támogatások miatt „a három párt nem szűnne meg, hanem egyfajta szervezeti együttműködést alakítanának majd ki”.
Az MSZP-sek ugyanis nem szeretnének a DK-ba olvadni annak ellenére sem, hogy sokan közülük az előválasztás második fordulójában Dobrev Klárát támogatták. A lap megjegyzi, hogy Lendvai Ildikó sem az MSZP megszűnéséről, hanem az „új szövetségi politikáról” beszélt korábban – hangoztatták a Magyar Nemzet szocialista forrásai.
Lendvai Ildikó a HVG-nek adott interjút, melyben arról beszélt, hogy „mennyiségileg és tartalmilag is kopnak, folyamatosan veszítenek a kapcsolatrendszerükből, akárcsak szellemi holdudvarukból, nem találják helyüket a világban, illetve az itthon több részre szakadó baloldalon.
Az MSZP egykori elnöke az interjúban elárulta, hogy „az is benne volt a pakliban, hogy szép lassan elfogyunk, parlamenti küszöb alá esünk, vagy úgy kell beolvadnunk másba, hogy nem marad meg semmi abból, amit az MSZP-ben most is fontosnak érzek”.
Mivel azonban nem akarják elveszíteni az országgyűlési képviselőcsoportoknak járó állami támogatást, így nem olvadnának egy párttá, hanem a Fidesz és KDNP mintájára alakítanának ki párt- és frakciószövetséget, melynek Karácsony Gergely lenne a „szimbolikus vezetője”.
A Magyar Nemzet szerint ez az egyesülés „csak a választás után és annak eredményének függvényében valósulhat meg”, ugyanakkor a három párt „együtt mozgása addig is jól látható lesz”.
A szocialisták tavaly szeptemberi, vitatott körülmények között megtartott tisztújító kongresszusán Tóth Bertalant és Kunhalmi Ágnest választották meg a párt társelnökének – emlékeztet a Magyar Nemzet megemlítve, hogy az MSZP megszűnése, elolvadása már a 2018-as választások után is téma volt.
Tóth és Kunhalmi helyzete azonban bizonytalan, mert még nincsen jogerős döntés abban a perben, amit az MSZP korábban feloszlatott Pest megyei szervezete indított a párt ellen. A Pest megyei szocialisták kezdeményezték, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül a párt tisztújító kongresszusát, mivel azt szerintük jogtalanul, a választmány hozzájárulása nélkül hívták össze. Amennyiben a bíróság szerint jogellenes volt a kongresszus, meg kell majd ismételni azt, és új vezetést kell választani – emlékeztetett a lap.
Fotó: PETER KOHALMI / AFP