Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
„Nyugat-Európa eladta a lelkét és a szuverenitását Brüsszelnek” – mondja Henri Boulad egyiptomi jezsuita szerzetes, híres lelkiségi író, aki kiáll a magyar kormány migráns- és családpolitikája mellett.
„Nem pusztán pozitív véleményem van az Orbán-kormány család- és migráns-politikájáról, hanem mély tisztelettel tekintek Orbán Viktor személyére, mint azon kevés, kiváló mai államférfi egyikére, aki képes ellenállni a trendeknek” – nyilatkozta Henri Boulad, közismert, Egyiptomban élő jezsuita szerzetes, akit a IV. Budapesti Demográfiai Csúcs kapcsán kerestünk meg.
Boulad hozzátette: „Orbán migránspolitikája teljesen koherens azzal a kötelességével, hogy megvédje a magyar identitást, amit a Brüsszel és az EU által bátorított tömeges bevándorlás veszélyeztet”.
Henri Boulad 2017 tavaszán magyar állampolgár lett, a jezsuiták budapesti Párbeszéd Házában a miniszterelnök, Orbán Viktor adta át számára az ezt igazoló dokumentumot, a Globalizáció és kereszténység konferencia kezdetén. Boulad atya, akinek a legtöbb művét már lefordították magyarra, azzal indokolta döntését, hogy Magyarország másfajta globalizációt készíthet elő, mint ami jelenleg tapasztalható – írta akkor a Magyar Kurír.
A melkita rítusú bizánci katolikus Henri Boulad édesapja révén szír, édesanyja révén olasz származású, apai nagyapja a keresztényüldözés áldozataként menekült Damaszkuszból az egyiptomi Alexandriába. A libanoni állampolgársággal is rendelkező szerzetes anyanyelve a francia.
Boulad atya Mandinernek nyilatkozva úgy folytatja: „A család védelme az inkoherens liberális trendekkel szemben – LMBTQ-, gender- és más ügyek – alapvető fontosságú, mivel minden egészséges társadalom egyetlen ép és biztonságos alapja a család.”
A jezsuita szerint
„Orbánnak viszont van bátorsága elutasítani az ilyen katasztrofális hozzáállást. A Visegrád-csoporttal és más, hasonló országokkal együtt elutasítja Brüsszel imperializmusát és a katasztrofális globalista politika diktátumait, ami mindeme mögött van.”
Az atya szerint Nyugat-Európa irányvonala veszélyes, mivel a saját népeinek elárulásán alapszik és öngyilkosságot jelent, ezzel semmivé téve ezer év hősies harcait, amivel az örökségét és identitását védte – tette hozzá.
Boulad megjegyzi: nagy elismerés illeti a Hungary Helps programot, „ami megpróbálja támogatni az üldözött keresztényeket a saját hazájukban. Nagyon nagy szükségünk van olyan baráti országokra, mint Magyarország, akik a mi oldalunkon állnak ebben a harcban.”
Henri Bouladdal a Mandiner előzőleg 2014-ben készített interjút, amikor arról beszélt, hogy
Mint kifejtette: „Európa nem engedheti be ajtaján a világ összes nyomorúságát. Ha megteszi, össze fog omlani. Sőt, Európa épp összeomlóban van. Európa nem tud befogadni több embert, még humanitárius indokok alapján sem. Akik Európába érkeznek, elutasítják, hogy integrálódjanak. Szerintem, akik nem hajlandóak integrálódni és meg akarják változtatni Európát, azokat haza kell küldeni.”
Mint Boulad 2014-ben mondta portálunknak: „Európa elvesztette spirituális és keresztény gyökereit. A judeo-keresztény örökség része az európai identitásnak. Amikor hivatalosan elutasította az EU, hogy ezt megemlítsék az »európai alkotmányban«, az ennek a gyökérnek az elvágását jelentette, minden realitás és igazság ellenére. Európa három pillére épül: a görög-rómaira, a judeo-keresztényre és a modernitásra. Ez a három örökség formálta Európát. Ha elfelejti a judeo-keresztény örökségét, elveszíti a lelkét.”
Fotó: Wikipédia.