„»A szabadságot a legjobban úgy lehet más országokban előmozdítani, ha megmutatjuk, hogy a mi demokratikus rendszerünk utánzásra méltó« – idézi Jimmy Carter szavait egy török-amerikai sztárközgazdász a német Handelsblatt hasábjain, leszögezve, hogy Magyarországot meg kellene fosztani szavazati jogától az Európai Tanácsban, ha pedig még akkor sem lenne hajlandó utánozni a nyugati demokráciákat, legott ki kellene zárni az Európai Unióból.
Némi kétségeink természetesen lehetnek a Massachusettsben élő szerző tájékozottsága felől – mindig lenyűgöző, milyen magabiztossággal mondják meg, sőt nyilatkoztatják ki a frankót Magyarországgal kapcsolatban világszerte olyan értelmiségiek, akik (minden nyelvtudás és terepismeret híján) kizárólag közvetítőkön keresztül szerzik információikat. Kábé mintha egy sztáresztéta látatlanban, vak haverjainak elbeszélése alapján írna esszét valamely koreai művészfilmről. Mindenesetre úgy tűnik, sztárközgazdászunk mostani cikkét korábban már a Soros-blognak nevezhető Project Syndicate portál is leközölte angolul, márpedig ha az univerzum legjobb tudományegyetemének, a CEU-nak atyja helyt ad ilyen írásoknak, akkor kik vagyunk mi, minden információt kívül-belül eredetiben ellenőrző csóri konzervatívok, hogy megkérdőjelezzük a szerző hozzáértését.