A péntek esti ellenzéki miniszterelnök-jelöltek második vitáján Dobrev Klára többek között arról beszélt, hogy a kormányváltás után akár feles többséggel is le kell bontani a NER rendszerét, „hatályon kívül kell helyezni az illegitim módon, egy párt egyeduralma érdekében meghozott kétharmados törvényeket, különben Orbánék pár hónap alatt megfojtják az új kormányt.”
A vitán azonban Karácsony Gergely az MSZP-P miniszterelnök-jelöltje azt vágta Dobrev Klára fejéhez, hogy mindez „humbug” és „már Vörös Imre sem gondolja, hogy feles többséggel el lehetne törölni a kétharmados törvényeket” – írja a Nyugati Fény.