Rákay Philip Facebook-posztban számol be arról, hogy „megérkezett az Oktatási Hivatal vizsgálatának eredménye, melyből kiderült, hogy Karácsony Gergely jogszabályt sértő módon szerezte tanársegédi és adjunktusi állásait a Corvinus egyetemen”. A 32 megvizsgált oktatóból egyedül nála állapították meg a szabálytalanságot.
A videós anyagból az derül ki, hogy Karácsonynak hiányzott a szükséges képesítése az egyetemi munkához, mégis tanársegéd lehetett 2004-ben, csupán 2 hónappal azután, hogy jól fizetett tanácsadója lett a Miniszterelnökségnek.