Egyrészt van egy törvényben felállított kritériumrendszer, amelyet teljesíteni kell – például az oktatás területén. Bár a bölcsődénket jövőre tudjuk majd átadni, középiskolánk viszont már évtizedek óta van, és büszkén elmondhatom azt is: minden intézményünk minőségi színvonalat képvisel. Az egészségügy kapcsán külön kiemelném, hogy a kötelező alapszintű ellátás mellett plusz szolgáltatásokat is tudunk nyújtani. Az infrastruktúra tekintetében pedig ugyancsak sokat tudtunk előre lépni. Persze, mindig el szoktam mondani, hogy nem szabad még itt megállni, de az a 10 milliárd forint, ami az elmúlt tizenöt évben idekerült a településre, látszik.
Tehát ez a városi cím elérésig tartó folyamat 15 évet vett igénybe?
Egy nagyon kemény, hosszú, rengeteg munkával tarkított, periódus végére érkeztünk, amelyben sokan álltak mellettünk, igaz, voltak olyanok is, akik minden ciklusban megpróbálták betenni a küllők közé a seprű nyelét. Politikai okok miatt gátolták, próbálták ellehetetleníteni fejlesztéseket, beruházásokat. De ezeken sikerült felülkerekednünk, köszönhetően a kiskunlacházi lakosoknak, akik vállalkozókként mindig igyekeznek megállni a saját lábukon. Ez egy régmúltból eredeztethető életfelfogás,