Hol lehetnek még tartalékok?
Az elméleti munkaerőpiaci tartalék 2010-ben 740 ezer fő körül volt, ma már csak 351 ezer ugyan ez a szám. A tartalék tehát majd’ 400 ezerrel csökkent, miközben a foglalkoztatottak száma ugyan ezen időszak alatt ennek duplájával nőtt. Ez azt mutatja a szakértő szerint, hogy az elmúlt időszakban a kormány olyan szabályzóváltozásokat hajtott végre, amelyek azokat is visszavezették a munkaerőpiacra akik addig sem az állástalanok közé se a potenciális munkaerő-tartalékba sem tartoztak bele. A szakértő emellett kiemelte annak is a fontosságát, hogy a 15-24 évesek munkaerőpiaci inaktivitását csökkentsük, amiben jelentős szerepet fog majd játszani valószínűleg a jövő évi SZJA-mentesség.
Nyitókép: pixabay