A kínai BYD meggondolta magát: ez komolyan érinti a szegedi gyárát is

A magyarországi üzem mintegy 4,5 milliárd dollárból valósul meg, és évi mintegy 200 ezer járművet fog gyártani 2025 végétől, a teljes termelést 350 ezer darabra tervezik.

A DK-s politikus úgy fogalmazott: az EU „ragaszkodik ahhoz, hogy Magyarország is álljon be a sorba”.
Varga Zoltán, a Demokratikus Koalíció frakciószóvivője a Spirit FM Aktuál műsorában azt mondta, a magyar kormány táncot jár az Unióval a helyreállítási alap kapcsán. A politikus szerint Orbán Viktor hitele teljesen megrendült az Európai Unióban. Perifériára sodródott, senki nem tartja már komoly vezetőnek.
„Azt, hogy ennek mi lesz a vége, ezt nem tudom megmondani, de nyilvánvaló módon látszik, hogy
Ők ragaszkodnak ahhoz, hogy Magyarország is álljon be a sorba” – fogalmazott. Varga Zoltán szerint csak egy 2022-es kormányváltás lehet a biztosítéka annak, hogy Magyarország újra megkapja azokat az európai uniós forrásokat, amit most nagy valószínűség szerint nem fog.
Nyitókép: YouTube