A harmadik oltásról azt mondta, hogy van egy tudományos vita és gyártói álláspont. Orbán Viktor jelenti be holnap, hogy milyen lépések lesznek ezen a területen – mondta Gulyás. A negyedik hullám az oltottak számától függ. A 12-15 éves kor közötti fiatalok 12 százaléka van beoltva. A 60-64 év között 67 százalék van beoltva.
„A delta variáns is az idősekre a legveszélyesebb, ezért a 60 év felettiek oltása érdekében mindent meg kell tenni” – mondta Gulyás.
– mondta Gulyás. „A Semmelweis Egyetem kutatásából egyértelműen kiderül, hogy minden Magyarországon alkalmazott oltóanyag esetén a védettség legalább 96 százalékos. A leghatékonyabb az a Szputnyik V, amely nem rendelkezik sem a WHO, sem az EMA engedélyével. Azon vakcinák esetében, amelyek nem termelnek antitestet, 88 százalékban szintén védelmet nyújtanak – állapította meg a vizsgálat. Mindenki oltassa be magát, hatféle vakcina közül választhat” – hangzott el a kormányinfón.
A miniszter beszélt az uniós ügyekről is.
„Eddig is, és ezután is lesznek viták” – mondta az EU-ról Gulyás. A helyreállítási alap és a gyermekvédelmi alap összekapcsolása nem lehetséges jogilag – tette hozzá. Gulyás elmondta, hogy az EB elnöke informálisan is időpontot kért magyarországi látogatásra. „Az uniót végét jelenti, ha egymással nem összefüggő ügyeket összekapcsol” – jelentette ki a miniszter.