Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Határozatképtelen volt a kémszoftver ügyében összehívott bizottsági ülés.
Határozatképtelen volt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának hétfői zárt ülése, amelyen a Pegasus nevű izraeli kémszoftver magyar vonatkozása volt az egyetlen napirendi pont. A testület baloldali tagjai ettől még kérdezhették Pintér Sándor belügyminisztert a Pegasus-ügyről.
Európa, sőt a világ összes országának – amelynek fontos saját szuverenitásának megvédése – rendelkeznie kell ilyen kémszoftverrel – jelentette ki az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának hétfői zárt ülését követően Molnár Zsolt szocialista politikus, aki a testület ellenzéki tagjaival, Stummer Jánossal (Jobbik) és Ungár Péterrel (LMP) „nyolcszemközti beszélgetést” folytattak Pintér Sándor belügyminiszterrel. Ennek ellenére az ellenzéki politikusok később azt állították, hogy nem tettek fel kérdéseket a tárcavezetőnek, ugyanakkor tájékoztatták, hogy a bizottság kiszélesíti múlt héten indított belső ellenőrzését és minden, a testület által tárgyalt közbeszerzési mentesítés alóli kérelmet átvizsgálnak, továbbá arra kérték, hogy segítse belső ellenőrzésüket.
Mivel a kormánypárti képviselők nem jelentek meg a tanácskozáson, ezért Stummer János, a bizottság jobbikos elnöke bejelentette, hogy a parlament őszi ülésszakának első napján nyolc órára újra összehívja a bizottság ülését, amelyen meghallgatják a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat éves beszámolóját és ténymegállapító vizsgálatot kezdeményeznek a kémszoftver ügyében.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt