A fogvatartottakat a járvány kezdete óta folyamatosan tájékoztatják, plakátokon és kisfilmeken keresztül is, de a reintegrációs tisztekhez, valamint a börtönökben szolgálatot teljesítő egészségügyi szakemberekhez és pszichológusokhoz is lehet fordulni.
Több hír jelent meg arról, hogy a fogvatartottak nehezen viselték a látogatási tilalmat, de a BvOP kérdésünkre azt közölte, hogy a rabok fegyelmezetten betartották a járványügyi előírásokat és együttműködtek a személyi állománnyal.
A kapcsolattartás elősegítésére engedélyezték a Skype használatát, így az elítéltek az interneten is tudtak érintkezni családtagjaikkal, rokonaikkal. Ezen túlmenően több csomagot is fogadhattak, megnövelték a telefonálás időtartamát, illetve akinek nem állt rendelkezésére a szükséges pénzösszeg, azok számára havi háromszor 5 perc erejéig térítésmentesen biztosították a telefonhasználatot.