Méhlegelő a Bocskai úton

2021. május 19. 21:07

Kisérleti jelleggel ritkábban kaszáljuk itt a füvet, hogy virágport gyűjthessenek a méhek.

2021. május 19. 21:07

„Méhlegelő a Bocskai úton. Kisérleti jelleggel ritkábban kaszáljuk itt a füvet, hogy virágport gyűjthessenek a méhek. Így óvjuk a természet körforgásában kulcsfontosságú rovarok élőhelyét a város szívében.”

https://www.fokert.hu/vadviragos-budapest/

Összesen 323 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Shlomo Morel, egy igaz ember
2021. június 03. 09:28
De öööö a méhek nem virágokból gyűjtik a mézet?... Nem értem, de biztos velem van baj.
rókabácsi
2021. május 22. 11:32
hogy csípjen meg a...
linkeloe
2021. május 21. 21:54
Van olyan is hogy gazméz. A fehérjedús rostonsült légylárvára borítja, és fogyasztja a magyar urbánus progresszió.
lendvaiildiko
2021. május 21. 14:58
Napról-napra kitapithatóbb az egyre nagyobb butaság, minél nagyobb hülyeség, annál többen hiszik' Nincs olyan mezőgazdasági szakeber, aki elmagyarázná a nyirtassi Feri-Gerinek: libbant barátaid hülyék, a Bocskai úti útszél nem lehet méhlegelő. Ha még a méhek el is lepnék, nincs ott mézelő növény, virágpor is alig. Parlagterületeken, településeken, utak mentén, mindenféle bolygatott, többnyire tápanyagban gazdag, ún. ruderális vagy romtalajokon fordulnak elő a ruderális gyomtársulások /asszociációosztály: Chenopodietea/. Itt rosszabb esetben parlagfű terem. Amúgy pedig ha libbant méhek mégis nektárt gyűjtenének ott, ahol nincs, az tele lenne a kipufogó gázokból kondenzált és a területen feldúsult mérgekkel.... Azt is jó lenne tisztázni, mit értenek méhlegelő fogalom alatt. Mivel csak felszínes ismeretem vannak a méhészetről és a ruderális növénytársulásokról, több leírt gondolatot idéztem a méhlegelők és és a ruderális növénytársulások oldalról. MÉRHETETLEN SZÉGYEN A FŐVÁROS MEZŐGAZDASÁGI ÜGYOSZTÁLYOZÁSÁRA, HOGY GYERMEK ÖTLETELÉS SZINTJÉRE KERÜLT A MÉHÉSZET, A KÖRNYEZETVÉDELEM A FŐVÁROSBAN.... A méhészet alapja a méhlegelő, tehát ahol jó a méhlegelő, a méhész ott megfelelő mennyiségű és minőségű mézet tud felmutatni. A legtöbben sajnos nem ültetnek, telepítenek fákat vagy virágos növényeket, inkább kivágják azokat, így a méhészeknek egyre nehezebb olyan területet találniuk, ahol a méheket legeltetni tudják, ezért is alakultak ki a vándorméhészetek. Hazánk legtöbb méhlegelőjét már feltérképezték, így a méhészeknek már nem kell vaktában keresgélniük. Magyarország egyedülálló ország abban a tekintetben, hogy nálunk található a legnagyobb akácterület, amely három fázisban virágzik. A három fázis szerint beszélhetünk: korai akácról, közép akácról, és kései akácról. A három féle akác közötti különbség a tengerszint feletti magasságtól függ. A méhek fejlődésének szempontjából elengedhetetlen a virágpor gyűjtése. Tavasszal virágporban bővelkedő növények például a mogyoró, az éger, a fűz, a gyümölcsvirágok. Nyáron a mustár, a facélia, a napraforgó, és a hárs biztosítja a kellő mennyiségű energiabombát, míg ősszel a szolidágó. A méhlegelő értékét többek között a méhek által gyűjthető nektár, valamint a virágpor mennyisége mutatja meg. A hőmérsékleti viszonyok, a csapadék, és talaj állapota is befolyásolja a legelő értékét.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!