„És a kommunista rendszerről nem gondolta, hogy működhetne ténylegesen is?” – tette fel a kérdést Balavány György, aki megemlítette azt is,hogy Nagy Feró még párttitkár is lett az egyetemi felvételije érdekében.
„Működött az. ’78-ban, amikor összejöttem az úgynevezett marginalizálódó értelmiséggel, nagy házibulik voltak, ahol a részt vevők negyven százaléka besúgó volt, olyan jól működött a rendszer. Jól berúgtunk együtt, besúgók és besúgottak, és megbeszéltük, hogy a kommunizmusnak vége, éppen most szarik be. És reggel négykor másnaposan néztük, hogy nahát, járnak Békásmegyeren meg Óbudán a villamosok. Szóval nincs vége, forog a világ” – válaszolta Feró.