Fekete-Győr András, a Momentum elnöke azt mondta, hogy a kormány a felelős azért, ami a járvány alatt bekövetkezett itthon, 2010 óta parlagon hagyták az egészségügyet, ahelyett, hogy egy felhatalmazással bíró önálló egészségügyi miniszter építhetett volna európai színvonalú szektort.
Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke szerint Orbán Viktor a felelős azért, hogy az utóbbi időben a világon lakosságarányosan Magyarországon halnak meg a legtöbben a koronavírus-fertőzés következtében.
Kanász-Nagy Máté, az LMP társelnöke kiemelte: „Orbán kormánya, strómanjai a koronavírus-járvány alatt nyerészkedtek és dubajoztak”,