Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A független országgyűlési képviselő ezúttal egy forrás mellé épülő focipálya ügyét vitte nyomozásig.
Szél Bernadett közleménye szerint „bár a kormányhivatal és a rendőrség is szőnyeg alá söpörte volna a védett forrás mellett épülő, környezetkárosító biatorbágyi műfüves focipálya ügyét, a vádhatóság most hatályon kívül helyezte a korábbi feljelentést elutasító határozatot. Ez az eset is bizonyítja: a hazai természeti értékek sokkal hatékonyabb védelmet érdemelnének.”
Emlékeztetett: „Tavaly tettem feljelentést egy olyan műfüves focipálya beruházása miatt, amelyet a biatorbágyi városvezetés a védett Madár-forrás mellett kíván végrehajtani. A rendőrség januárban elutasította a feljelentésemet, annak ellenére, hogy a kivitelező engedély nélkül nagyjából 5 méter mélyen letolta a domboldalt az ökológiailag legértékesebb telekrészen, miközben az 1 méternél nagyobb terepszint-változtatáshoz építési engedély kellett volna. A semmittevést választotta a kormányhivatal is: szerintük a Madár-forrás valójában nem forrás, a földmunkához nem volt szükség építési engedélyre (ami a vonatkozó jogszabályok szerint nem igaz), a műfűhöz használni tervezett granulátum pedig nem egészségkárosító – holott igazoltan rákkeltő, az EU épp a betiltását tervezi.”
A képviselő hangsúlyozta: „A fenti ellentmondásokra rámutató feljelentésem, illetve az azt elutasító határozattal szembeni panaszom nyomán az ügyészség most megállapította: a bűncselekmények elkövetésének gyanúját csak egy alapos nyomozás tisztázhatja. Ez a döntés részben a rendőrség eddigi munkáját (pontosabban annak hiányát) minősíti, részben pedig visszaigazolja, hogy okkal kifogásoltam a beruházást, és Biatorbágy védett értékeit, ha csak a kormányon múlik, valóban veszély fenyegeti.”
(MTI-OS)
Fotó: MTI