Hangsúlyozta: az eszköz, amellyel mindezt elérték, az oltás, a vakcina. A regisztrálás és az oltás az egyetlen út, amely kivezet a nehéz helyzetből – tette hozzá. A miniszterelnök kiemelte: „Izrael állam világbajnoki címre tör”, a leginkább átoltott ország ma a világon. Azt mondta: „mi is szeretnénk előkelő helyet elérni Európában", de ehhez az kell, hogy vakcinaszállítmányokat szerezzenek, az állampolgárok pedig akarjanak kikerülni ebből a nehéz helyzetből, ami a regisztrációval és az oltással lehetséges. Ez a jeruzsálemi út leckéje” – zárta szavait Orbán Viktor.
(MTI)