Kovács Zoltán: A hétvégén újabb százezer ember kaphatja meg az oltást

2021. március 06. 12:51

Magyarország az átoltottság tekintetében a második Európában.

2021. március 06. 12:51

Ezen a hétvégén újabb százezer honfitársunk kaphatja meg az oltást, amivel vasárnap estére átlépjük az egymilliós határt – mondta a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.

Kovács Zoltán közölte: az oltási tervnek megfelelően ezen a hétvégén is tervezetten és nagy számban oltják azokat, akik regisztráltak a vakcianinfo.gov.hu oldalon. Hozzátette: Magyarország az átoltottság tekintetében a második Európában, és a magyar ütemtervvel az ország az európai lista élére fog kerülni.

Háromféle vakcina

Mindent megteszünk azért, hogy a regisztráltak a lehető leghamarabb oltáshoz jussanak” – fogalmazott Kovács Zoltán, majd mindenkit arra biztatott, hogy regisztráljon az oltásért.

Az államtitkár kitért arra is, hogy a magyar oltási terv az Európai Unión keresztül beszerzett vakcinákon kívül kínai és orosz oltóanyagot is felhasznál. „Ennek köszönhetjük azt, hogy gyorsabban tudunk haladni, mint Európa többi része” – hangoztatta.

(MTI)

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
glensi
2021. március 06. 15:33
A világban harmadikak vagyunk lakosságarányosan a napi oltásszámot tekintve az elmúlt 7 nap átlagában: https://tinyurl.com/yb7xeued Lassan be lehetne fejezni a az ellenzéknek a károgást.
Coccothraustes
2021. március 06. 13:53
Rossz napja van a moslékellenzéki csürhének. Tisztelet és köszönet a kormánynak.
Coccothraustes
2021. március 06. 13:52
Magyarország az átoltottság tekintetében a második Európában. Mi vagyunk a legjobbak Nagy Britannia után.
apika2
2021. március 06. 13:28
Leszünk még az élen is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!