Csütörtöki bejegyzésében a tegnapi incidense reagál Kocsis Máté, amiről itt írtunk. A Fidesz frakcióvezetője a következő kérdéseket fogalmazta meg az eset kapcsán:
- Minek kell füstgránát abba az épületbe?
- Mikor akarták használni, ha a tegnapi véletlen volt?
- Hogyan került az épületbe ilyen veszélyes eszköz?
Az utolsó kérdés külön relevanciával bír, hiszen a legfőbb népképviseleti szerv épületéről beszélünk, ahol az őrök mindenkit átvizsgálnak, kivéve a parlamenti képviselőket, így más nem vihette be a füstgránátot.