ebben a három vakcinaszállítóban lehet bízni. A Moderna keveset szállít és bizonytalanul, de még mindig jobb, mint az AstraZeneca, akik több százezres elmaradásban vannak.
A miniszter elmondta azt is, hogy a magyar döntés előnyeit a többféle vakcina beszerzéséről majd májusban és júniusban fogjuk élvezni, a vakcinából pedig nem szabad politikai kérdést csinálni, ahogy azt Manfred Weber tette (aki szerint az európai szolidaritás megszegése az oroszokról és Kínától vakcinát venni), mert
Weber végeredményben azt mondja, hogy az az európai szolidaritás, ha hagyjuk meghalni az európai embereket.