– tette hozzá. Dömötör Csaba szerint a baloldal többször támadta a magyar hatóságok oltási engedélyezési eljárását, aláírást gyűjtöttek egyes vakcinák ellen, Gyurcsány Ferenc és egyes polgármesterek pedig leveleket küldtek háziorvosoknak, hogy ne használjanak bizonyos vakcinákat. Továbbá, van olyan volt baloldali képviselőjelölt háziorvos, aki megtagadta az oltások beadását – jegyezte meg.
Komoly fegyvertény, hogy péntekig több mint másfél millióan kaptak oltást
Az államtitkár aláhúzta, az a baloldal kéri számon az egészségügyi vezetést, amely pár hete még nyitást követelt. Kijelentette, a kormány ettől függetlenül biztosítja, hogy mindenki kapja meg az oltást, aki szeretné. Dömötör Csaba elmondta, a baloldal állításával ellentétben egyáltalán nincs szó arról, hogy Magyarországnak nemzetközi segítséget kellene kérnie. Rendelkezésre állnak a járvány kezeléséhez szükséges védekezőeszközök, kórházi ágyak és lélegeztetőgépek, a korlátozó intézkedéseket pedig azért kell fenntartani, hogy az egy éve a frontvonalban dolgozó egészségügyi dolgozókra ne nehezedjen még nagyobb teher – hangsúlyozta Dömötör Csaba. Az államtitkár szólt arról is, a magyar oltási program jól halad. „Látjuk a fényt az alagút végén, de még sokat kell menni előre” – fogalmazott. Dömötör Csaba komoly fegyverténynek nevezte, hogy péntekig több mint másfél millióan kaptak oltást, amivel Magyarország átoltottság szempontjából az Európai Unió élmezőnyében van, csak Málta előzi meg.