Elképesztő: józan résztvevőkre költene milliókat a hetente csőddel riogató budapesti városvezetés
A terv totálisan ellentmond a Magyarországon hatályos törvényeknek.
Két hónapot biztosan csúszik a budai belvárosi Duna-part felújításának tervezése.
Március elején hivatalosan visszavonta, majd alig egy héttel később újra kiírta a BKK igazgatósága a Duna-Buda projekt tenderét. A fejlesztéssel a budai belvárosi Duna-part újulna meg, az érintett közbeszerzés a kiviteli tervek elkészítését szolgálja. A visszavonásról szóló tájékoztatásban az szerepelt, hogy erről a fővárosi cég a közbeszerzési törvény alapján döntött, a Világgazdaságnak azonban azt is mondta a BKK, hogy a felhívást egy eljárásjogi aktus miatt szakították meg, illetve indították újra, ezzel biztosítva a szélesebb körű versenyt.
A lap szerint a közbeszerzési dokumentációba úgy kerültek be a koncepció- és engedélyezési tervek, hogy még nem fizetett értük a főváros, így a felhasználási joguk felett sem rendelkezhetett volna. Ezeket a Korzó Tervezési Stúdió készítette el, az irodát még Tarlós István főpolgármester második ciklusában bízták meg a feladattal.
A lap kérdéseire se a BKK, se a Korzó stúdió nem válaszolt, a városháza pedig azt írta, „az eljárásban a kiegészítő tájékoztatás során felmerült az előírt műszaki alkalmassági követelmények módosítása, illetve kibővítése annak érdekében, hogy minél szélesebb verseny tudjon kialakulni.”
Ezt technikailag a megjelent kiírás eredménytelenné nyilvánításával és új kiírás megjelenésével tudták elérni, az ismételten megjelent közbeszerzésre április 9-ig várja az ajánlatokat vagy a részvételi kérelmek benyújtását a BKK, az eredeti határidő két hónappal korábbi volt.
Nyitóképünk illusztrácó. Fotó: Michal Fludra / NurPhoto / AFP
HELYREIGAZÍTÁS
„A tervek megrendelője és tulajdonosa – amint azt a jelen kérelem mellékleteként megküldött teljesítési igazolással, valamint a kifizetést igazoló dokumentummal bizonyítani is tudja – a Fővárosi Önkormányzat, amely a tervek felhasználási joga felett is rendelkezve levélben értesítette a BKK Zrt.-t arról, hogy jogosult kiadni a tervdokumentációt. A BKK Zrt. – egyeztetve a Fővárosi Önkormányzattal – azért küldte el az ajánlattevőknek a tervdokumentáció vonatkozó tervlapjait, hogy abból pontosabban meghatározhassák a vállalási árat.”