Szabó Gabriella, Vajda Attila és a többiek: tolonganak az olimpiai bajnokok a kajak-kenu szövetségi kapitányi posztokért
A közelmúlt legendái mellett külföldön bizonyított nagynevű szakember is beadta nyilvános pályázatát, ezekből szemezgettünk.
A korábbi bérlő, Breuer Péter, a Heti TV igazgatója egymillió forinttal több bérleti díjat fizetett volna havonta, mégis az elitképző iskola kapja az ingatlant.
A Wesselényi utca 17. szám alatti ingatlan bérleti jogára kiírt pályázatot a Milestone Intézet nyerte el. A pályázatot elbíráló bizottság végül ma délelőttre halasztotta a döntést, annak ellenére, hogy eredetileg kedden született volna eredmény. „A pályázatok elbírálásánál fontos szempont volt, hogy a felvázolt tervek mennyiben szolgálják a kerület lakóinak érdekeit” – írja Erzsébetváros Önkormányzata.
Az eredményhirdetésen Erzsébetváros polgármestere arról beszélt, hogy a felhívásra olyan pályázatok érkeztek be, amelyek kerületi megvalósíthatósága fontos az önkormányzat számára. Niedermüller Péter elmondta: bíznak abban, hogy más körülmények között, más helyszínen valós lehetőség kínálkozik majd a többi pályázó tervét is megvalósítani.
Wesselényi utca 17. Forrás: Digitális Képarchívum
A „felelősen gazdálkodó polgármester” újratöltve
A Heti TV Wesselényi utcai ingatlanjának újrahasznosításának ügyében korábban már megszólalt Breuer Péter tulajdonos és főszerkesztő is, aki a Neokohn-nak elmondta:
„Nem szép dolog utcára tenni Európa egyetlen zsidó televízióját.”
„Közölték, hogy azért, mert a kormány elvette tőlük a pénzt, így pénzhiányban szenvednek, az egész épületet kiadják. Másnap meg is jelent a pályázat. Érdekes, hogy a pályázatra két hét volt. Ők nem számítottak arra, hogy én is meg fogom pályázni. Nem számítottak arra, hogy legalább egymillióval többet fogok ígérni, mint más pályázók” – nyilatkozta Breuer a Hír Tv-ben.
A Wesselényi utcai épületre három pályázó nyújtott be pályázatot
A korábbi bérlő, Breuer Péter, akivel még január 6-án Merényi Miklós közölte, hogy megszüntetik az Erzsébetváros híreiről szóló műsorát, szintén benyújtotta pályázatát (közösségi ház, héber nyelvoktatás stb.), egymillió forinttal többet ajánlva a bérleti díjra. Végül a Bizottság a legkevesebb bérleti díjat ígérő pályázónak ítélte az ingatlant, miközben Niedermüller Péter lapunknak korábban azt nyilatkozta: „Nyilván ön is tudja, hogy az önkormányzatok nehéz anyagi helyzetben vannak, kiestek bevételek a durva kormányzati elvonások miatt, tehát minden felelősen gazdálkodó polgármesternek feladata, hogy megnézze, hogy honnan tud kiegészítő bevételekhez jutni.”
Akkor viszont joggal merül fel a kérdés, miért kell a Heti TV-nek mennie?
Magyarországi Zsidó Közösségért Alapítvány
Megajánlott bérleti díj: 2192 Ft/m2/hó + ÁFA
Gyermekház Iskola
Megajánlott bérleti díj: 1632 Ft/m2/hó + ÁFA
Milestone Consulting Kft.
Megajánlott bérleti díj: 1520 Ft/m2/hó + ÁFA
Breuer Péter korábban azt nyilatkozta az üggyel kapcsolatban: „Január 21-én lesétált hozzám az Erőművház (a Wesselényi utcai épület neve – a szerk.) igazgatónője, elnézést kért, hogy egy kellemetlen hírt kell átadjon, de április 30-al ki kell költözzünk. Tisztán, kifestve kell hagynunk az épületet.” Ehhez képest Erzsébetváros Önkormányzata arról ír, hogy „a nyertes pályázat egyebek mellett azt vállalta, hogy kerületi diákoknak biztosít ösztöndíjakat, és felújítási munkálatokat végez az épületben”.
A Milestone Intézetről
A Milestone filozófiája az volt, hogy egy közösséget szerettek volna létrehozni, melynek tagjai leendő elitként az egész ország javára válhatnak. „Az igazán érdekes dolgok akkor kezdődnek, amikor valaki elkezd az MI-be járni, mert
ilyenkor hamar kiderül, hogy ez a hetente két-három délutáni elfoglaltságot igénylő „iskolakiegészítő iskola” valójában egy szemléletformáló központ.
Bár az MI alapítói (Greskovits György, Léderer Dániel és Zeitler Ádám) nem feltétlenül szeretik ezt a kifejezést használni, tapasztalataink szerint az MI tanítási tevékenysége legegyszerűbben tehetséggondozásként értelmezhető” – definiálják magukat.
Az oktatásért és tehetséggondozásért járó pluszpont tehát egyből ment is az Intézetnek, ahogy az Önkormányzat is hirdette: „tehetséggondozó iskola költözik a Wesselényi u. 17-be”.
„Egy külföldi felvételi beszélgetésen szinte lehetetlen hosszas és speciális készülés nélkül eredményesen szerepelni, és ennek az útnak a bejárását egy magyar állami középiskola ma nem tudja biztosítani. Ebből a szempontból az MI piaci alapon lát el egy olyan igényt, amit elvileg az államnak kellene kielégíteni.
Ezt egyébként az alapítók is tudják, nem egészen helyeslik, de azt mondják, hogy alkalmazkodnak a magyar környezethez.”