A transzparenseken a többi között az volt olvasható: „Ez nem a vírusról szól, amíg ti osztozkodtok, mi éhezünk”, illetve „Nyissatok ki!”, és egyebek mellett azt skandálták, hogy „Dolgozni akarok!”
A teret szó szerint bekerítették a rendőrök, akik sok embert igazoltattak, volt olyan is, akit megmotoztak, átkutatták a ruházatát és a táskáját. Többen úgy tiltakoztak a rendőri intézkedések ellen, hogy a földre ültek. Ecsenyi Áron a demonstrációt kezdeményező párt elnöke a „megafonpróba” végén közölte, hogy a következő időszakban a Parlament előtt folytatják a tiltakozást.
(MTI/Mandiner)