A baloldal ezúttal Orbán Viktor egyik korábbi interjúját manipulálta úgy, mintha a kormányfő a magyar embereket hibáztatná a „vírus elszabadulása” miatt, írja az Origó. Pénteken délután töltötték fel a Jobbik elnökének közösségimédia-oldalára azt a közel másfél perces videót, amely a portál szerint még Korózs Lajos kamuvideójával is felveszi a versenyt. Erre Rákay Philip, kommunikációs szakember figyelt fel. Jakab úgy indított, hogy „tudjátok, hogy a miniszterelnök szerint miért szabadult el a vírus Magyarországon? Nem fogjátok kitalálni: azért, mert mi, magyarok nem vesszük eléggé komolyan azt, amit a kormány mond". Ezzel azt akarta mondani, hogy Orbán Viktor a magyar embereket hibáztatja, amiért itthon elszabadult a vírus.
Szavainak alátámasztására egy rövid videórészletet is bevágott a miniszterelnök november 11-ei TV2-s interjújából. „Hiába hozunk szabályokat, helyezünk kilátásba büntetést, ha az emberek nem értik meg, nem fogadják el, nem azonosulnak vele, nem segítenek, akkor a legjobb intézkedés is hamvába hullik” – hallható az interjúrészletben, amit Jakab bizonyítékként hozott fel a kormányfői felelősséghárításra.