Íme a független országgyűlési képviselő közleménye:
„Az éttermek, presszók a helyiségeikben továbbra sem fogadhatnak vendéget, így többségük immáron 3 hónapja ismételten kötelező zárva tartásra van ítélve. Ezek a vállalkozások az elmúlt egy év kormányzati intézkedései miatt a teljes csőd szélére kerültek. Amellett, hogy a legtöbbjüknek a bevételi forrásuk teljesen lenullázódott, számos rejtett költség megfizetésére kényszerülnek a rezsiköltség és a bérleti díj mellett. Ilyen plusz kiadás a kötelezően előírt online pénztárgép, amelyért negyedévente közel 20 000 Ft-ot kell fizetnie minden vendéglátósnak 0 Ft forgalom után is, vagy említhetjük még az Artisjus részére fizetendő 48 000 Ft/negyedéves költséget egyetlen televíziókészülék megléte esetén.