A Spanyol Labdarúgó Szövetség (RFEF) fellebbviteli bizottsága érvényben hagyta Lionel Messi sárga lapját, amelyet azért kapott, mert – november 29-én, az Osasuna elleni mérkőzésen – gólszerzése után mezét levéve emlékezett néhány nappal korábban elhunyt világklasszis honfitársára, Diego Maradonára.
Az RFEF a sárga lapos szankció után úgy döntött, hogy az argentin támadónak 600, klubjának pedig 180 eurós büntetést kell fizetnie. A Barcelona ugyan tiltakozott az eljárás miatt, azzal érvelve, hogy Messi csupán Maradona emléke előtt tisztelgett a meze alatt viselt 10-es számú Newell's Old Boys-dresszel.