Megközelítőleg 8,2 milliárd forint bevételt vár Karácsony Gergely a hetvenkét ingatlan értékesítéséből.
A kabinet döntése értelmében a fővárosi vagyonkezelőnél jelenleg tizenhárom ingatlan pályáztatása zajlik, ám összesen hetvenkettőt fognak pénzzé tenni – írta meg a Magyar Nemzet. Hozzátették: ami figyelemreméltó, hogy két, nagy értékű ingatlan pályázatát visszavonta a főváros.
A lap szerint úgy tűnik, a főváros kiárulja a családi ezüstöt, a korábbi ciklusban nem volt arra példa, hogy egyszerre ennyi ingatlan adjanak el. A fővárosi önkormányzat a Magyar Nemzetet arról tájékoztatta: a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. ebben az évben hetvenkét darab ingatlan értékesítését tervezi, és ebből nettó 8 216 867 500 forint bevételt tervez. Jelenleg tizenhárom ingatlan pályáztatása zajlik – írják.
Felfüggesztett pályázatok
A Magyar Nemzet közölte: a múlt év végén egy ingatlanhirdetéssel foglalkozó portálra felkerült egy pilisszántói, egykoron iskolaként üzemelő, jelenleg zarándokszállóként működő kastély eladásra. Az épület tulajdonosa a fővárosi önkormányzat, amely 341 millió forintért árulta az ingatlant. A lap úgy tudja: a pályázatra jelentkezett vevő, ennek ellenére a főváros felfüggesztette a pályázatot. Mint közölték: a tárgyi ingatlan értékesítési pályázatát a helyi önkormányzattal történt egyeztetést követően felfüggesztették.
A Magyar Nemzet szerint hasonlóképpen jártak el Karácsonyék az Újpesti víztorony mellett álló telekkel kapcsolatban. A csaknem ötezer négyzetméteres, eddig népszerű közparkot dobták piacra, a korábban meghirdetett licitet azonban a napokban indoklás nélkül visszavonták. Helyi információk szerint a területen bevásárlóközpont, vagy akár több száz lakásos társasház építését tervezték.
Demszky-érából ismert trükkök?
A Magyar Nemzet azt írja, hogy a XVI. kerület fideszes vezetését megkerülve, a helyieket meg sem kérdezve, egy bevásárlóközpont építése előtt nyitnák meg az utat a városrészben Karácsony Gergely főpolgármester és baloldali szövetségesei. A cinkotai strand területét a tulajdonos kérését civil kezdeményezésnek beállítva akarják rekreációs területből vállalkozási területbe átsorolni – írják.
A lap emlékeztet: a telket még a Demszky-korszakban privatizálta a főváros, kikerülve a kerület elővásárlási jogát. A kertvárosi önkormányzat él a gyanúperrel, hogy azért lett hirtelen fontos a telkek átminősítése, mert a kormány szándéka, hogy a metrót és a HÉV-et összekösse, a nyomvonal pedig a telek egy részén haladna át. Amennyiben a telket átminősítenék, tízszer annyival kellene a kormánynak többet fizetnie az elidegenítés során – közölte a Magyar Nemzet.
(Magyar Nemzet)