Közös sajtótájékoztató tart csütörtökön a Momentum elnöke és Hadházy Ákos, Szél Bernadett valamint Szabó Szabolcs (a Tisztességgel és Bátorsággal Magyarországért Szövetség tagjai), ahol a HVG információi szerint együttműködésük formalizálását jelentik be.
Arról ellentmondásosak az információk, hogy ez szövetségkötést jelent, vagy azt, hogy a képviselők belépnek a pártba, de Hadházy, Szél és Szabó a Momentum minden jel szerint a Momentum jelöltje lesz a 2022-es parlamenti választáson. Illetve első körben az előválasztáson, amennyiben azt mindenhol megtartják, vagy a politikusok olyan körzetben indulnak, ahol ez indokolt. Szabó 2018-ban egyéniben nyert Csepelen – írta a HVG.