Szenzációs őszt tudhat maga mögött a magyar labdarúgás: a Ferencváros 25 év után bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe, a válogatott pedig két akadályt is leküzdve kvalifikálta magát a nyári, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra. A nemzeti csapat emellett megnyerte az előzetesen igen nehéznek ígérkező Nemzetek Ligája csoportját is, oda-vissza legyőzve a törököket, és négy pontot szerezve a jóval előrébb rangsorolt szerbek ellen.
Mindezekre reagálva írta közösségi oldalán Szijjártó Péter, hogy „na akkor: a puffogók, a károgók, az örökös elégedetlenkedők, a futballt állandóan temetők, a bukott sportközgazdászok, a »minek kellenek stadionok?« jöjjenek elő most is, és mondják el, mi miért nem jó. Mondjuk, az is elég, ha kánonban eléneklik, hogy az éjjel soha nem érhet véget.”