A Debreceni TV vendége volt Szijjártó Péter. A külügyminiszter a műsorban reagált Muszbek Mihály magyar labdarúgást érintő kritikáira, amelyekről a sportközgazdász a 24.hu-nak adott interjújában beszélt.
„Csinálj köz- vagy oligarchiapénzzel felpumpált klubot és vegyél sok milliárdért játékost. Ez esetben minden évben biztos BL-főtáblás vagy” – jelentette ki Muszbek hozzátéve, hogy hiányolja az élvonalbeli csapatokból a magyar játékosokat. Szerinte a horvát, cseh, szlovák, szerb, és román utat kellene követnie magyar labdarúgásnak, ami arról szól, hogy nevelj sikeréhes harcosokat, próbáld megtanítani egy kiválasztott sportág legfontosabb tudására.