Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

A PDSZ közleményt adott ki kedd délelőtt, mely szerint egyetértenek a Színház- és Filmművészeti Egyetem munkavállalóinak sztrájkköveteléseivel – közölte a 444.

„Ezért, abban az esetben, ha tárgyalásaik nem járnak eredménnyel és ezért kénytelenek lesznek a sztrájkkal, mint végső nyomásgyakorló eszközzel élni, a PDSZ, a sztrájkjukkal megegyező időpontban – legkorábban szeptember 21-én – 2 órás szolidaritási sztrájkot hirdet. Ennek megvalósíthatósága érdekében, jelen nyilatkozatunkkal egyidőben Orbán Viktor miniszterelnökhöz fordulunk, azzal a kéréssel, hogy hatásköréből következően haladéktalanul jelölje ki azt a személyt, akivel a szolidaritási sztrájk ideje alatti még elégséges szolgáltatásról egyeztethetünk” – írják közleményükben.
Az SZFE dolgozói múlt csütörtökön jelentették be, hogy benyújtották sztrájkköveteléseiket a kormányhoz – írta meg a 444.

Kép forrása: Facebook