De még a nemzeti konzultációkból sem sikerült összegyűjteniük saját táboruk egynegyedének megfelelő mennyiséget.
Megkeresésünkre a Momentum ennek ellenére úgy válaszolt, elégedettek azzal, hogy a tizenötezren kitöltötték az alternatív konzultációjukat, és úgy fogalmaztak, „az a legfontosabb, hogy minél többen értesüljenek arról, hogy a kormány »nemzeti konzultációja« valójában egy egyszerű propagandaeszköz”.
Összehasonlításképpen, ahogy Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője a Magyar Hírlapnak elmondta, a kormány által kezdeményezett nemzeti konzultációt már több mint 1,5 millióan töltötték ki.