Varga Judit: A Digitális Szabadság Bizottság kérdésekkel fordult a Facebook regionális igazgatójához

2020. június 02. 19:04

A Digitális Szabadság Bizottság levélben fordult a Facebook regionális igazgatójához, annak tisztázása érdekében, hogy a közösségi oldal felügyelőbizottságának eljárásában teljesülnek-e az átláthatóság és a politikai semlegesség követelményei – közölte az igazságügyi miniszter kedden.

2020. június 02. 19:04

Varga Judit bejegyzésében jelezte: a koronavírus-járvány alatt sem szünetelt a munka a Digitális Szabadság Bizottságban. A tárcavezető fontos fejleménynek nevezte, hogy felállították a Facebook felügyelőbizottságát, „amely sajtóinformációk szerint az online térben közzétett tartalmak eltávolításával, felülvizsgálatával foglalkozik”.

A miniszter erről leszögezte: mindenképpen tisztázni kell, hogy a felügyelőbizottság eljárásában az átláthatóság és a politikai semlegesség követelményei teljesülnek-e, illetve, hogy a testület milyen viszonyban áll a jogviták eldöntésére egyébként hatáskörrel rendelkező nemzeti bíróságokkal. Hozzátette: ezeknek a kérdéseknek a megválaszolása érdekében levéllel fordultak a Facebook regionális igazgatójához.

Varga Judit beszámolt arról is, hogy időközben elkészült a Magyarországon leginkább elterjedt digitális platformok adatkezelési gyakorlatának jellegzetességeit taglaló online útmutató, amelynek elsődleges célja a felhasználói tudatosság növelése. Azt írta: „a bizottság munkájának eredményességét mi sem bizonyítja jobban”, minthogy az elmúlt időszakban több tucat állampolgári visszajelzés érkezett, amelyek számos esetben épp az online felületek átláthatatlan működését és cenzúráját kifogásolták.

Az igazságügyi tárca vezetője felidézte, hogy a Digitális Szabadság Bizottságot azzal a céllal hozták létre, hogy a technológiai óriáscégek működését a demokratikus alapjogok, a személyes szabadságjogok és a jogállami működése szempontjából vizsgálják.„Éppen ezért olyan demokratikus alapértékeket szeretnénk viszontlátni a nagy techcégek működésében, mint az átláthatóság és a számonkérhetőség” – olvasható az igazságügyi miniszter bejegyzésében.

(MTI)

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Menhetten
2020. június 03. 21:05
Politikai semlegességet elsősorban az adófizetők pénzén fenntartortott közmédiában kellene megvalósitani, nem egy olyan demokratikus platformon (interneten, facebookon stb) amelyen a felhasználói közösség a tartalom szerkesztője.
Dominium Magna Hungaria
2020. június 03. 01:19
Globálisan le kell iratkonzni a facebookrol és leporolni a myspacet, iwiwet meg a myvipet. Valamint a FB messenger helyett az MSN Messengert kell használni.
kurbitalis
2020. június 02. 22:01
Ja! Éppen most lett a cenzúrabizottság elnöke a CEU egyik volt vezetője. Jó reggelt. A minap mit nem kértek tőlem?! Hogy a személyi igazolványom másolatával, vagy bármely más igazolvánnyal igazoljam magam. Hát a fazo(no)m nem kéne?!
Lacomb
2020. június 02. 19:50
Szépen fogalmazták. Pedig nyilvánvaló, hogy a Facebook is a liberális médiaterror egyik képviselője. Kizárólag jobbos tartalmakat cenzúráznak, szélsőbalról halálos fenyegetés, gyűlöletbeszéd, bármi belefér.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!