Ahol eddig dolgozott: Mezőfalván, Nagyvenyimben, Dunaújvárosban egyaránt pozitív képet festettek róla. Szerintünk ez nem véletlen. „A férje képviselő-testületi tag volt, Cili háziorvos volt a községünkben. Én nem vagyok a betegük, de tudom a lakosoktól, hogy nagyon elégedettek voltak vele, a férjét is szeretik a betegei” – mondta róla például Nagyvenyim polgármestere. Helyszíni riportok szerint jóban van mindenkivel, segít, ahol tud és orvos férje csillagászattal és fotográfiával is foglalkozik.
Müller Cecília dolgozott kórházi orvosként, üzemorvosként, háziorvosként. Később dunaújvárosi tiszti főorvossá avanzsált, majd 2010-től néhány hónapon át a Közép-Dunántúli Régió tiszti főorvosaként irányította az ajkai vörösiszap-katasztrófa következményeinek elhárítását. 2011-től a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának vezetője, majd 2018. december 1-től kinevezték a Nemzeti Népegészségügyi Központ vezetőjének és megbízott országos tiszti főorvos lett.
A Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet (NEFI) által kiadott „Egészségfejlesztés” című folyóirat kiadásért felelős szerkesztőségi tagja. 2009 óta a nagyvenyimi Nagyboldogasszony Plébánia világi lelkipásztori munkatársa. Férjével, Zseli Józseffel, aki szintén orvos (és fotós és csillagász), az egyetemen ismerkedett meg, két gyermekük (Márta, Máté) és három unokájuk van.