„Először is: szégyellje magát!” – kezdte Kásler Miklósnak címzett azonnali kérdését Szabó Tímea, aki szerint a miniszter „rátereli az orvosokra a döntést”, nem vállalja a felelősséget.
„Visszahelyezi őket a pozíciójukba?” – kérdezte a képviselőnő Cserháti Péterre és Csernavölgyi Istvánra utalva. Szabó szerint a belső vizsgálat azt mutatta ki, hogy a kórházigazgatók nem hibáztak. A párbeszédes politikus Kásler szemére vetette, hogy még rendeletben sem képes kormányozni, hanem levélben utasítja a szakmát. „Miniszter Úr, mikor vállalja a felelősséget több száz ember haláláért?” – kérdezte Szabó Tímea.