Az újraindulással a foglalkoztatási helyzet normalizálódása várható

2020. május 27. 12:17

Bár a visszarendeződés lassúnak ígérkezik az elemzők szerint.

2020. május 27. 12:17

Regős Gábor, a Századvég Gazdaságkutató makrogazdasági üzletágának vezetője az MTI-hez eljuttatott kommentárjában úgy ítélte meg, hogy a következő hónapokat a munkaerőpiac lassú normalizálása jellemezheti, a járvány előtti szint azonban csak lassan állhat helyre, tekintettel arra, hogy több ágazat még nem működik teljes kapacitással, illetve hogy a külső kereslet helyreállása is lassú lesz. Horváth András, a Takarékbank vezető elemzője úgy számolt, hogy a múlt a hónapban újonnan megjelent állástalanokat az inaktívak helyett a munkanélküliek közé számítva a munkanélküliségi ráta 6 százalékosra emelkedett áprilisban. A járvány eleji drasztikus várakozások kilapulni látszanak.

A munkanélküliség várhatóan a következő hónapokban is 7 százalék alatt marad, az éves átlag pedig 6 százalék alatt lehet. Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője arra hívta fel a figyelmet, „nehéz úgy reagálni egy sokkra, hogy a valóságban fogalmunk nincs arról, hogy milyen munkaerőpiaci károkat okozott a koronavírus-válság”. Mindezekre tekintettel bármiféle előrejelzés hiábavaló, mindenesetre várhatóan a 7 százalék körüli munkanélküliségi ráta lehet a realitás az idei év második felében – vélekedett.

(MTI)

 

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Senye Péter
2020. május 27. 15:29
bocs: Proudhon
255075
2020. május 27. 15:11
Nincs ekkora munkanélküliség. Az ismeretségi körömben szinte minden vállalkozó elküldte az alkalmazottait munkanélkülire, közben visszafoglalkoztatják őket napi bejelentővel és három hónap elteltével visszaveszik a munkakörükbe, de addig sem kell utánuk járulékot fizetni meg, plussz a fizura is egy munkanélküli segélynyivel kevesebbet kell költeni...
Akitlosz
2020. május 27. 13:46
Az eleve hamis adatokat gyártó állami munkaügyi rendszer miatt nincsen valós képük. A hivatalos munkanélküliségi adatok alacsonyabbak a valóságosnál. Hasonlóképpen az inflációs adatokhoz.
pumuklik
2020. május 27. 13:23
Ha meg alacsony, akkor a munkaerőhiány miatt megy nyivákolás!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!