Szerintem Budapest lehetne egyetlen (max. a Duna miatt kettő) egyéni szavazókörzet
Hatvanpuszta és Felcsút pedig egy-egy kiemelt egyéni szavazókörzet legyen, mert a tekintély adja a nemzet tartását a békerezsiharcban.
A főpolgármester stábja nem válaszol a tesztelésekkel, illetve az azokat végző magánlaborral kapcsolatos kérdéseinkre. A kampányban még átláthatóságot ígért.
Mint arról korábban beszámoltunk, 2020. március 29-én, a főpolgármester arról posztolt Facebook-oldalán, hogy a főváros hamarosan szűréseket kezd, méghozzá az egészségügyi dolgozók körében. Karácsony azt írta, hogy „munkatársaim tegnap megállapodtak egy magánlaborral a szűrővizsgálatok feltételeinek megteremtéséről. Ha rajtunk múlik a jövő héttől szűréssel is védjük Budapest hőseit, akik bennünket védenek a járványtól.”
A Mandiner már aznap, írásban rákérdezett a főpolgármesternél a titokzatos magáncégre és a tesztelési elképzelésekre. A következő kérdéseket küldtük el: „Pontosan hány dolgozót terveznek szűrni, hány alkalommal és milyen időközönként? Pontosan mely magánlaborral állapodtak meg a munkatársai? Hány magánlaborral tárgyaltak, hogyan választották ki ezeket, milyen eljárás keretében? Milyen szempontok szerint döntöttek a kiválasztott magánlabor mellett? Milyen felhatalmazás alapján állapodtak meg a szűrővizsgálatok feltételeinek megteremtéséről a magánlaborral? Milyen összegű, illetve keretösszegű szerződést kötöttek, illetve terveznek kötni az említett magánlaborral? Mire utalt főpolgármester úr azzal a megfogalmazással, hogy „ha rajtunk múlik a jövő héttől” kerül sor a szűrésekre?”
A főváros nem válaszol
A Fővárosi Önkormányzattól másnap, 2020. március 30-án, hétfő reggel a következő választ kaptuk: „Nagyon fontosnak tartjuk a frontvonalban dolgozó budapesti egészségügyi dolgozók szűrését, a feltételek megteremtésén dolgozunk, a következő napokban ismertetjük a részleteket, előbb a kerületekkel, és rögtön utána a nyilvánossággal. Kis türelmet kérünk”.
Április 4-én, szombaton újra megkerestük kérdéseinkkel a fővárost, érdemi válasz akkor sem érkezett, csupán türelmünket kérték hétfőig.
Ugyan a hétfő válasz nélkül eltelt, időközben a fővárosi fenntartású Pesti Úti Idősek Otthona 53 lakója és 12 ápolója is koronavírusos lett. Mivel az idősotthonok lakói személyében különösen veszélyeztetett korosztályról van szó, ezért fontos lenne tudni, hogy időben kezdte-e a főváros a hatáskörébe tartozó idősotthonok lakóinak tesztelését, valamint az is, hogy egyáltalán melyik magáncéggel, milyen összegért végeztetik a vizsgálatot.
A Fővárosi Önkormányzattól a cikkünk megírásáig egyik kérdésünkre sem kaptunk választ. Ahogy válaszol a főpolgármester csapata, természetesen azonnal közölni fogjuk a részleteket.