A veszprémi Lovassy László gimnázium szintén videón köszön el a ballagóktól. Emellett ballagótarisznyát és emléklapot kapnak a búcsúzó diákok a magyar érettségi napján. Egyházi Andrea, a Pápai Tankerületi Központ vezetője arról tájékoztatott, hogy intézményeik a járványhelyzet elmúltával szeretnék megtartani a ballagást. Ha erre nem lesz lehetőség, akkor az érettségi bizonyítvánnyal együtt kapják majd meg a diákok a tarisznyát. A pécsi Leőwey Klára gimnáziumban az igazgató és az osztályfőnökök online üzenetet intéznek a végzősökhöz, ezekből kisfilmet állítanak össze. A ballagási tarisznyákat várhatóan az érettségi bizonyítvánnyal együtt adják majd oda. A pécsi Koch Valéria Iskolaközpont gimnáziuma csütörtökön egy rövid tanári műsort tartalmazó videoüzenetet tesz közzé a honlapján. A ballagást szeretnék a járvány elmúltával pótolni.
Orosháza, Békéscsaba, Paks, Tolna, Gyula
Az orosházi Táncsics Mihály gimnázium-szakgimnázium július elején (esetleg ősszel) megtartaná a ballagást. A békéscsabai Andrássy Gyula gimnáziumban online ballagást tartanak. A gyulai Erkel Ferenc gimnáziumban a végzősök az érettségin megkapják a ballagási meghívókat és egy képes üzenetet a tanároktól. A bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium szombaton a honlapján osztályfőnöki órákat, majd közös búcsúztatót tart, de később megrendezik a ballagást is. A bátaszéki II. Géza gimnáziumban pénteken videoüzenetben, az évnyitón pedig személyesen búcsúztatják el a végzősöket. A paksi Vak Bottyán Gimnázium honlapján a ballagók gyerekkori fényképeiből készült tablókat helyeztek el, az osztályok pedig online találkozókat szerveznek. A tolnai Szent István Katolikus Gimnáziumban és a dombóvári Illyés Gyula gimnáziumban később búcsúznak el végzőseiktől.