Mint azt keddi online cikkükben írják, a járványügyi vészhelyzetre tekintettel elmarad a Fővárosi Közgyűlés április elsejére tervezett ülése, méghozzá úgy, hogy esőnapot sem tűztek ki, bár a lap szerint az előterjesztések ennek ellenére már péntektől olvashatók lesznek az önkormányzat honlapján.
Amikor a lap az időpontra rákérdezett az önkormányzat sajtóirodájánál, azt a választ kapta, hogy „Karácsony Gergely főpolgármester folyamatosan figyeli a járvánnyal kapcsolatos híreket és ennek megfelelően dönt majd a közgyűlés új időpontjának kihirdetéséről”. A lap egyébként úgy tudta, hogy „korábban felmerült, hogy zárt ajtók mögött, de megtartják a közgyűlés ülését”. Azt is megtudta a napilap, hogy a halasztás ellenére mindegyik fővárosi frakciók megkapja és véleményezi az előre jelzett határidőig, és a főpolgármester a frakciók álláspontjának ismeretében dönt az előterjesztésekről a veszélyhelyzetre vonatkozó jogszabályok értelmében. Ez lényegében a rendeleti kormányzás életbe léptetését jelenti a Népszava szerint a fővárost illetően.